Apie

J. Šaulienė, tinklaraščio autorė
J. Šaulienė, tinklaraščio autorė

Iki kol gimė mūsų šeimos ponas kūdikis, savo kasdienybėje jaučiausi kaip žuvis vandenyje. Pasižymėjau veiklumu, energijos gausa ir entuziazmu kasdieniams darbams profesinėje veikloje, turiningam laisvalaikiui. Viskam, ko imdavausi, keldavau sau tikslą išpildyti 100%. Ne visada su šia savybe gyventi lengva, bet įdomu tai tikrai. Būtent šios savybės dėka ne tik prisijaukinau netikėtai pažintą hipoalerginę dietą, bet pamėgau gyvenimo būdą be alergenų ir drąsiai teigiu, pamėgti jį gali bet kas. 

Iki šio gyvenimo etapo ypač mėgau mėsainius, įvertindama šį patiekalą sugrįždavau į restoraną dar ir dar, arba jau nebe. Dievinau gerą jautienos didkepsnį, o tobulu rytu pavadinčiau tą, kuris prasideda su geru Benedikto kiaušiniu. O kaip gi gyvenimas be cappuccino ir gabalėlio torto, susitikus geram pašnekesiui su drauge?

Naujas gyvenimo projektas mama 

Atnešė labai daug naujų spalvų, pirmų kartų ir lengvai sukrėtusią pažintį su hipoalergine dieta. Apibūdinimas mama man vis dar gana naujas ir, kartais atrodo, tai visai kito, nepažinto, nežinomo, kupino atradimų, pirmų kartų ir naujų gyvenimo spalvų, pasaulio platybės. Naujas pasaulis, kur viskas kitaip, o jei prisiminus aukščiau išvardintus gardumynus, tai taikliausias apibūdinimas būtų viskas BE.

Galbūt iš pirmos pažiūros skamba ne optimistiškai, tačiau čia puikiai atsispindi minėta būdo savybė, kiekvieną projektą išpildyti 100%, o gera gaida palydi V. Čerčilio citata: "Pesimistas mato sunkumų kiekvienoje galimybėje, optimistas bet kokiame sunkume įžiūri galimybę". Laiko klausimas, ir visi mano mėgiami patiekalai sugrįžo į namų virtuvę, tik kūrybiškai pakito jų ingredientai. Šiuo tinklaraščiu įrodysiu, kad ir kokie jūsų alergenai, valgyti galima skaniai ir įvairiai.

Iš asmeninio šeimos albumo
Iš asmeninio šeimos albumo

Mūsų šeimos ponas kūdikis - Tėja

Būtent apie ją svajojau visada. Nesu itin prietaringa, tačiau vaikystėje išgirstas posakis apie tai, kad jei ypač mėgsti duonos kampelius, pirmasis gims sūnus, man pasąmonėje įsirėžė taip giliai, kad iki gimstant jai - niekada nevalgiau duonos kampelių!

Tėja - nuostabus kūdikis. Jos atėjimas neabejotinai praturtino pasaulį ir kartu aukštyn kojimis apvertė įprastus mitybos įpročius, susipažindino su sąvoka hipoalerginė dieta

Tai ką tu valgai? Ypač dažnai girdimas klausimas, turbūt Nr. 1 TOP penketuke. Tikiu, jei skaitote šią istoriją, viena ar kita forma šis klausimas puikiai pažįstamas ir Jums, kaip ir pažįstamas terminas hipoalerginė dieta.

Maisto netoleravimas, alergija maistuialergenaihipoalerginė dieta, kas tai? Ar tikrai viskas mitybos racione tampa su dideliu priešdėliu BE? Ko ieškoti produktų etiketėse? Kuo pakeisti įprastus produktus, tokius kaip pieno produktai, kviečių miltai, kiaušiniai? Kur išgerti skanų capuccino ir suvalgyti gabalėlį torto be alergenų?

Šis tinklaraštis - atsakymų knyga į aukščiau paminėtus klausimus. Į šiuos klausimus atsakymų man rasti nepavyko, tai paskatino sukurti šį tinklaraštį ir pradėti dalintis pačiai. Nesu alergologė, bet esu mama, kuriai buvo mestas iššūkis susidraugauti su hipoalergine dieta ir mityba be alergenų ir tikiu, kad visa tai, ką man pavyko surasti bei išmokti, ta didelė vidinė motyvacija išeiti iš komforto zonos ir susikurti naują, yra žinios, vertos pasidalinimo. 

Gyvenimo būdą be alergenų ne tik prisijaukinau, bet ir pamėgau. Tikiu, kad viskas BE turinys padės, įkvėps ar nukreips ir kitas mamas, patekusias į šį akligatvį, kuriame dar visai neseniai buvau pati. Tikiu, kad kartais maži praradimai veda link didelių atradimų, o naujai suformuoti įgūdžiai ir žinios gali tapti naudingais įpročiais ateityje!


Nuoširdžiai, Joana.