BE alergenų

Skanus gyvenimo būdas be alergenų

Hipoalerginė dieta. Dieta, sveika mityba, mityba be alergenų, o gal tiesiog gyvenimo būdas? 

Manoji draugystė su hipoalergine dieta prasidėjo griežtu apibūdinimu "dieta", dažnu palydovu - alkio jausmu ir baime suvalgyti kažką naujo. Pažįstamas jausmas? 

Apšilus kojas, kai alergenų sąrašas ir laikymasis jo gairių suveikė, kitaip tariant mūsų poną kūdikį paliko nepageidaujamos alerginės reakcijos -  atsirado daugiau pasitikėjimo savimi eksperimentuoti prisijaukinant naujus ir, neabejotinai, sveikesnius mitybos įpročius. Susiformavus įpročiui pildyti maisto dienoraštį, įvaldžius įgūdį skaityti maisto produktų etiketes, palengva gimė ir naujas kasdienių maisto produktų krepšelis, kuriame dominavo maisto produktai be alergenų. Šiek tiek fantazijos, atkaklumo bei pastangų ieškant hipoalerginei dietai draugiškų patiekalų - ir vuolia, virtuvėje apsigyveno naujų gardžių patiekalų receptai ar senų, gerų, žinomų, pačių mylimiausių patiekalų receptų naujosios versijos. Mitybos racionas plėtėsi, formavosi nauji mitybos įpročiai, o naujoji palydovė hipoalerginė dieta iš griežto apibūdinimo "dieta" palypėjo laipteliu aukščiau ir patapo gerokai švelnesniu ir maloniu terminu "gyvenimo būdas".

Ar gyvenimo būdas, kuriame karaliauja sveika mityba be alergenų gali būti skanus? 

  • Alergenų sąrašas - kas tie alergenai, sąvokų maisto netoleravimas ar alergija maistui kaltininkai?
  • Maisto produktai. Kuo pakeisti įprastais laikytus maisto produktus, tokius kaip pienas, sviestas (pieno produktai), kiaušinis, miltai (kvietiniai miltai) ir kt.? 
  • Receptai. Įprasti ir kasdieniai patiekalai namų virtuvėje ir maisto produktai be alergenų
  • Kavinė, restoranas. Pietūs, vakarienė, o gal puodelis cappuccino ir gabalėlis torto be alergenų mieste? 


Hipoalerginė dieta - gyvenimo būdas be alergenų, kurį galima prisijaukinti. Ir tai tikrai ne taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o štai privalumų atradus naujuosius įpročius - labai daug!

Nepraleisk naujausių įrašų!

Kaip gimė tinklaraštis Viskas BE? Interviu portale lrytas.lt

Viskas BE - skanus gyvenimo būdas be alergenų!