Keliaujate su alergiuku? 7 praktiniai patarimai

05/21/2021

Kelionė su mažyliu neretai tikras iššūkis, ypač jei mažasis keliauninkas dar ir išrankus maistui ar svečiuose alergija maistui ar netoleravimas. 

Šiam straipsniui įkvėpė nereali draugės gimtadienio dovana: laikas kartu ir išvyka vienai parai. Žinojau tik tiek, kad pasirūpinti daiktais mums su Tėja parai, oro sąlygos labai nesiskirs nuo Vilniaus prognozių ir datą bei susitikimo vietą. Viena geriausių dovanų!

7 praktiniai patarimai kelionei su mažyliu ir alergija maistui


  I. Nakvynės pasirinkimas

  Iš asmeninės patirties - apartamentuose su virtuve jausitės tikrai komfortabiliau, nei viešbučio kambaryje su švediško stalo pusryčiais (hipoalerginė dieta ir švediškas stalas dažnai gali pasibaigti nusivylimu, lyg ir visko daug ir kartu nieko tinkamo). Jei visgi nuspręsite "medžioti" ką nors be alergenų tokiuose pusryčiuose - pravers pasiimti su savimi bealergenės duonos ar trapučių šalia rastų mėsos, žuvies produktų.

  II. Užkandžiai be alergenų

  Pagal mūsų alergenų sąrašą patogu į kelionę  Nairn's avižiniai sausainiai (ypač žalios spalvos pakuote, jie ne tik be pieno produktų, kiaušinio, kviečių ar gliuteno, bet ir minimaliai saldinti), žinoma kukurūzai (sudėtyje 100% kukurūzai). Pakeliui visuomet rasite kur nuprikti mėgstamų vaisių ar uogų.

  III. Pusryčiai

  Pusryčiai apartamentuose. Dažnai mažyliai nėra tokie kantrūs išlaukti, kol susiruošime pusryčiams mieste, tad aš visada kuprinėje turiu kruopų ryto košei (atrodo kruopų nupirksime visur? Be įvairių alergenų pėdsakų kartais gali tekti ir ilgiau paieškoti, o mažesnėse parduotuvėse ir be rezultatų). 


  IV. Kelionė su kuprine - mažau daiktų?

  Keliaujate su kuprine ir norėtųsi jos kuo lengvesnės? Pasitikrinkite, galbūt netoliese jūsų pasirinktos nakvynės vietos yra viena iš šių parduotuvių: didesnė Maxima ar Rimi, Livin (Sveiki produktai), DU MEDU, TIKRA. Šiose parduotuvėse garantuotai rasite ne tik ekologiškų kruopų, bet ir daugiau bealergenių idėjų pusryčiams. Pavyzdžiui, greitas "sumestinis" patiekalas: TIKRA ar DU MEDU randu kukurūzų dribsnių, kurių sudėtyje 100% kukurūzai ir jokių kitų pėdsakų), o bet kurioje parduotuvėje avižų ar kokosų jogurto, uogų ar vaisių. Vuolia, štai ir pusryčiai be jokių puodų!


  V. Pietūs, vakarienė

  Kaune mums be didelio vardo pavyko surasti skanių patiekalų ir vietinėse kavinėse, restoranuose (sudėtingiau buvo su maitinimo kėdute), tačiau paprastai geriausia dar prieš išvykstant pasidomėti maitinimo įstaigomis, pavartyti meniu internete ir įsivertinti, ar turėsite galimybę pavalgyti mieste, o gal verčiau pasiplanuoti laiko gaminimui, bent mažyliui, pasiimti maisto termosą. Iš asmeninės patirties (keliauti labai mėgstame), dažniausiai personalas geranoriškai sviestu ir pienu gardintą bulvių košę pakeičia tiesiog virtoms bulvėmis, lengva susitarti ir kad nedėtų patiekale numatyto sūrio, padažų. Jeigu salotos su jums netinkamu padažu - paprašykite, kad tiesiog papjaustytų jums tinkančių daržovių. Nustebsite, kiek pastangų gali įdėti gražiai paprašytas restorano personalas!


  VI. Gėrimai

  Pasiekėme amžių, kai jau dažnai tiesiog pakeliui galime pričiupti buteliuką nešaldyto vandens ir šiaudelį, visgi ne visi vaikai noriai išgeria rekomenduojamą kiekį vandens, tokiu atveju puikiai pasitarnaus keli pakučiai mėgstamos arbatos.

  VII. Vaistinėlė

  Reakcijos į alergenus gana stiprios? Nepamirškite vaistinėlės!


  Keliauti mėgstame labai, dar dviejų mėnesių Tėja turėjo pirmąją kelionę keltu į Vokietiją, trijų mėnesių - į Izraelį, pusmetuko - Graikiją. Nors ir galimybės šiuo metu riboja norus dėl situacijos, visgi kitu įrašu pasidalinsiu asmeniniais patarimais keliaujant su alergiuku ir už Lietuvos ribų.

  Tebūnie kelionės su mažaisiais sklandžios, skanios ir kiek tik įmanoma komfortiškos! Manau čia puikiai galima pritaikyti žinomą posakį: nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Perfrazuoju, tereikia tinkamo pasiruošimo ir kelionė su mažyliu bus vienas malonumas, net jei ir svečiuose hipoalerginė dieta. 

  Jums gali patikti šie straipsniai:

  Alergiškas mažylis. 10 užkandžių idėjų iš parduotuvės lentynos.

  Kiaušinio pakaitalai, E-KNYGA atsisiuntimui: "25 būdai pakeisti kiaušinį"

  Bananai, sveiki ir skanūs desertai, E-KNYG atsisiuntimui: 15 idėjų, ką nuveikti su bananais. Receptų knygelė

  Visus šiuo straipsnius ir leidinius atsisiuntimui rasite šio tinklaraščio erdvėje nariams. 

  Kaip tapti nariu ir kiek kainuoja? Kokios nario privilegijos? Apie tai išsamiau čia: