Kerobas. Sveikiau ir skaniau už tokius, kaip kakava ar šokoladas - kas?

10/19/2020

Kerobas - tai saldžiavaisio pupmedžio milteliai, kas išduoda, kad tai natūralus produktas. Jeigu atvirai, iki kol nutiko hipoalerginė dieta, šio produkto tikrai nepažinojau, o gaila! Čia labai gerai tinka posakis, geriau vėliau, nei niekada. 

Kas tas kerobas, ir ką galima su juo nuveikti?

Tai visiškai natūralus produktas, kurio skonis labai panašus į kakavos ar net šokolado. Pranašumas, lyginant su kakava - kerobas, dėl nemažai jame esančių gliukozės bei sacharozės, dar ir iš savęs saldus, tad papildomai saldinti jau nereikia. Beje, žinotinas faktas, nors kerobas ir saldus, cukraus kiekio kraujyje jis nedidina

Sveiki produktai | Kerobas
Sveiki produktai | Kerobas

Ypač palankus kerobui faktas - jame nėra nei kofeino, nei teobromino, kurie paprastai sukelia alergijas (taip pat ir priklausomybę), tad šio produkto gėrimu drąsiai gali mėgautis ir alergiškas. Verta paminėti, neturi šis produktas ir cholesterolio. Ir jeigu manote, kad alternatyva neprilygs originalo (kakavos) skoniui, labai klystate. Gėrimas iš šio produkto, pagardinus pasirinktu augaliniu pienu, skoniu ne tik kad panašus į kakavą, bet daugeliui (tame tarpe ir man), tikrai skanesnis

Kuo dar kerobas pranašesnis už kakavą?

🍒Jame esanti ląsteliena padeda reguliuoti žarnyno veiklą.

🍒Turtingas vertingomis mums medžiagomis. Jame yra vitaminų B1, B2, B3, A ir šių mineralinių medžiagų: geležies, magnio, kalcio, fosforo, kalio, nikelio, mangano, bario, vario.

🍒Kerobas turi antioksidacinių savybių.

Taigi norisi pasikartoti, nėra to blogo, kas neišeitų į gera, ar ne? Juk dauguma mūsų net nepažintume šio puikaus produkto, jei ne alergija kakavai, šokoladui, kofeinui. Ir nors šį produktą pažinau kaip alternatyvą, savo skoniu (o ką jau kalbėti apie naudingas savybes), jis man gerokai lenkia kakavą, kuri maniau, vienintelė tokia ir nepakartojama kaip gėrimas žvarbesniais vakarais ar desertų ingredientas. 

Kur nusipirkti?

Parduotuvėje šis produktas randamas miltelių, labai panašių į kakavos, pavidalu. Kerobo miltelių kaina gana panaši į kakavos, bet dažniausiai paieškoti jo teks specializuotose sveikesnių produktų ar internetinėse parduotuvėse (pavyzdžiui, VEGGo shop, LIVIN). 

Kur paskanauti?

Vietų, kur paskanauti šio nuostabaus  gėrimo kol kas daug neatradau, bet už pažintį su puodeliu kerobo, gardinto kokosų ar avižų pienu, esu dėkinga kavinei Holligans. 

Čia radau ne tik gėrimą, skoniu gerokai lenkiantį įprastą kakavą, bet ir gabalėlį torto visai be alergenų. Ši vieta mano mylimiausiųjų sąraše, kai norisi pasilepinti saldžia akimirka.

Kur rasti šią vietą? Atsakymą rasite čia.

Naminio šokolado receptas.

Įdomūs faktai apie kerobą ir jo naudas bei kaip atrodo augalas ir produktas, žemiau esančioje galerijoje.