Maistinės mielės

12/23/2020

Maistinės mielės, dar vadinamos neaktyviomis mielėmis - tikras super produktas, ne tik pasižymintis visa gausa gerųjų savybių, bet ir mityboje be pieno produktų suteikiantis patiekalams ypatingą skonį (sakyčiau tokį lyg sūrio - riešutų poskonį). Pažinau šį produktą tik per hipolaerginę dietą, ieškodama kuo pakeisti, kuo paskaninti patiekalus. Šis "prieskonis" dabar mano mėgstamiausias gaminant trintas sriubas, padažus, troškinius. 

Maistinės mielės, ar jos skiriasi nuo dažnai prekių lentynose matomų kepimo mielių?

Taip, tai lyg kitas produktas. Maistinės mielės yra neaktyvios, jos gaminamos iš cukrinių runkelių ir cukranendrių melasos, laikomos puikiu vitamino B šaltiniu. Kepimo mielės (alaus mielės) - yra aktyvios (jų dėka gerai kyla tešla), jos yra kaip šalutinis produktas, susidarantis alaus gamybos metu. Kepimo mielių geriausias panaudojimo pavyzdys - duona, bandelės. Maistinės mielės, lyginant su alaus mielėmis, gerokai pranašesnės maistingumu: jose gerokai daugiau B grupės vitaminų nei kviečių gemaluose (juk dažniausiai kviečius eliminuojame kaip alergeną) ir kituose natūraliuose maisto produktuose. 

Kur tinka maistinės mielės? 

.Praktiškai visur: mūsų virtuvėje jos dalyvauja trintose sriubose, troškiniuose, padažuose (bešamelis, mm!). Ką reikėtų žinoti - jos praranda gerąsiais savybes prie 100 laipsnių temperatūros, tad įberti reikia jau gamybos pabaigoje, išjungus puodą. Pamaišius maistinių mielių drožlės labai greitai ištirpsta. Kiti šias mieles net gi tirpina vandens stiklinėje, piene, gardina sausus pusryčius, jogurtą. Maisttingi produktai su saiku - ant pakuotės rašoma apie rekomendaciją nevartoti daugiau nei vieno valgomojo šaukšto per parą. 

Keletas privalumų, kada rekomenduojamas šis produktas

  • Naudinga dirbantiems aktyvų protinį darbą, nėščiosioms, aktyviems ir sportuojantiems. 
  • Rekomenduojams esant mažakraujystei.
  • Sakoma, turi įtakos vaisingumui, taip pat vaisiaus vystymuisi, apsigimimų rizikos mažinimui. 
  • Puikus papildas grožiui puoselėti: naudinga plaukams, nagams.
  • Naudinga ir imunitetui. 

Kur nusipirkti?

Tipinių parduotuvių lentynise, deja, šio produkto nėra, tačiau specializuotose sveikų produktų parduotuvėse praktiškai visose, pavyzdžiui, VEGGo shop, LIVIN, TIKRA. 

Ar tai gali būti alergenas?

Su alergijomis taip jau yra, kad taisyklių ir tipinių alergenų sąrašo, tinkančio kiekvienam - nėra. Ne išimti ir šis produktas, tad įsitraukti į racioną jį reikėtų atsargiai. 

Receptai, kuriuose maistinės mielės man patapo neatskiriama sudėtine dalimi: