Picos padas be alergenų

10/27/2020
Viskas BE: Picos padas be gliuteno (vegan)
Viskas BE: Picos padas be gliuteno (vegan)

Picos padas BE kiaušinių ir BE kviečių miltų? Ilgą laiką atrodė misija neįmanoma, bet kuo toliau draugauju su hipoalergine dieta, tuo labiau drąsiai galiu teigti, neįmanomų dalykų čia nėra, tik reikia daugiau smalsumo ir kūrybiškumo. 

Už recepto idėją esu dėkinga vienai iš jūsų, "atsinešiau" ją iš Viskas BE grupės Facebook (ją rasite čia), tik adaptavau pagal turimus produktus. Su recepto autorės leidimu, dalinuosi!

Recepto autorė naudojo GF (gluten free) miltų mišinį, neturėjau tokio, tad sumaišiau iš turimų ingredientų. Sakyčiau visai neblogai gavosi, tik kitą kartą avinžirnių miltus keisčiau avižiniais.


ReceptasMums reikės:

✔️Didelis batatas (saldi bulvė), 1 vnt.

✔️Kukurūzų miltai, 0.5 puodelio

✔️Avinžirnių miltai, 0.5 puodelio

✔️Kukurūzų krakmolas, 1 šaukštas

✔️Ksantano guma, 1/4 a.š.

✔️Kokosų aliejus, 1/4 puodelio

✔️Kiaušinio pakaitalas, 1 kiaušiniui pakeisti (naudojau 1 šaukštas maltų linų sėmenų + 3 šaukštai vandens)

✔️Bazilikas, 1 a.š.

✔️Raudonėlis, 1 a.š.

✔️Druska, 2/3 a.š.


Eiga:

Bulvę garinau mažosios garintuve, kad būtų greičiau, bet galima virti ir puode. Išvirus sutrinti į vientisą masę.

Kol išsigarino bulvė, paruošiau miltų mišinį: sumaišiau avinžirnių ir kukurūzų miltus, kukurūzų krakmolą ir ksantano gumos miltelius.

Į trintos bulvės masę įmaišiau miltų mišinį, išbrinkintas maltas linų sėmenis (užpilu vandeniu ir palaikau 1 minutę), kokosų aliejų, prieskonius. Gavosi tokia lipni ir tąsi vientisa masė. Beliko gražiai ją išploti ant kepimo popieriaus skardoje (kadangi lipni, labai gerai pasitarnavo šlapias šaukštas), praturtinti pageidaujamais ingredientais ant viršaus, pašauti į įkaitintą orkaitę (200 laipsnių) ir kepti 30 minučių.

Viskas BE:

🔎BE pieno produktų;

🔎BE kiaušinio;

🔎BE kviečių miltų.


🧂Kiaušinio pakaitalą galite naudoti ir kitą turimą.

🧂Galite naudoti pirktą miltų mišinį picai be gliuteno, visgi kiek teko jų čiupinėti, visuose radau sojų lecitino, tad atidžiai perskaitykite sudėties etiketę, ar sudėtyje nėra jūsų alergenų.


PICA BE ALERGENŲ MIESTE ar į namus? Be kviečių (be gliuteno), be kiaušinių ir be pieno produktų. O skanut skanutėlė! Kur? Atsakymą rasite čia: Kavinės ir restoranai, skaniai mieste

Skanaus!