Restoranas Fortas. Skaniai, įvairiai, be alergenų

05/23/2021

Nustebsite, kiek galima rasti vietų skaniai papietauti ar pavakarieniauti visai be alergenų. Vienas mūsų šeimos atradimų - restoranų tinklas "Fortas", o tiksliau, būtent šurmulingoje Vilniaus gatvėje įsikūręs vienas tinklo restoranų. 

Mėstame patiekalus, kurie būtų tinkamai visiems trims, tokiu atveju nereikia užsakinėti trijų patiekalų, pakanka dviejų su trimis lėkštėmis (na nes Tėja visos porcijos dar toli gražu nesuvalgo). Kiek apmaudu, kad visuose restoranuose "vaikiškas meniu" sudarytas tik iš tipinių alergenų ir kažko labai sveiko ten nerasi, tačiau ši apžvalga apie teigiamas meniu mieste patirtis ir tai, ką pavyksta rasti suaugusiųjų meniu, bet tinkamą ir mažiesiems (netgi alergiukams).

Meniu be alergenų?

Dažnai tenka susidurti, kad kiekvieno patiekalo potencialius alergenus nuspėju pati ir užduodu padavėjui tikslingus klausimus, tada padavėjas bėga tikslintis į virtuvę, grįžta su atsakymu, ir jei dar atsakymas ne toks, kokio tikėjausi, patiekalo užsakymo procesas gerokai užtrunka. Fortas restorano meniu paliko įspūdį: prie kiekvieno patiekalo - skaičiukų sąrašas, o gale pagal tuos skaičiukus nurodytas alergenų sąrašas. Labai patogu, neliko klausimų, greitai užsisakėme, vienintelis prašymas padavėjai buvo padažus patiekti atskirai, nepilti į patiekalų lėkštes.  

Ką ragavome?

Mūsų Tėja labai mėgsta žuvies patiekalus, tad vienas pasirinkimų - šamo filė su ant grilio keptomis daržovėmis, antrasis - grilinta kiaulienos sprandinė. Neprašėme, tačiau atnešė ir porciją bulvyčių, mano mažoji už tai labai apsidžiaugė. 

Tiesa, jeigu vengiate kviečių ar gliuteno - visuomet pasiklausikite personalo dėl bulvyčių sudėties. Kai kurios jų viliojamos miltuose.

Patirtis - puiki! Pavalgėme skaniai, aptarnavimas puikus, o ėvertinant tai, kad buvo pasakiškai graži pavasario diena ir Vilniaus gatvė tiesiog šurmuliavo, restorano vietos visos buvo užimtos - aptarnavo labai greitai. 

Rekomenduoju

Forto restoranų tinkle be didžiųjų pagrindinių alergenų tikrai galima rasti skanių pasirinkimų pietums ar vakarienei, mes dar sugrįšime. 

O ar jau esi VISKAS BE narių zonoje?

Tik šį mėnesį, prisijungiant prie narių, e-knyga "25 būdai pakeisti kiaušinį" - DOVANA!