SPAUDOJE. Alergija ar maisto netoleravimas - ne nuosprendis: 7 įpročiai, palengvinsiantys kasdienybę

08/23/2020

Publikacija portale DELFI

Duonos ir žaidimų! Kadaise sueiliavo romėnų poetas Juvenalis. Skambi frazė, gimusi dar antikos laikais, puikiai atspindi žmonijos poreikius ir šiandien. Tiesa, poreikiai išliko panašūs, bet pasiūla išaugo iki ribų, kurias diktuoja tik žmogaus fantazija. 

Gyvename laikmetyje, kur pramogų pasirinkimas iki mėnulio ir atgal, o maisto produktų įvairovė parduotuvėse lepina ir pačius išrankiausius, kaip ir gardžių patiekalų pasirinkimas restoranuose, pristatančiuose įvairiausias pasaulio virtuves. Dažnas iš mūsų net ir nesusimąstytume, kokį platų pasirinkimą mums suteikia šiandieninis pasaulis, jei kas nors į šį pasirinkimą nepasikėsintų.

Ar tik ne alergiją maistui turėjo omenyje Henris Deividas Toro, rašydamas: "...žmonijos geradariu bus laikomas tas, kuris išmokys žmogų tenkintis labiau nekaltu ir sveikesniu maistu"? Alergija maistui - madingas išsisukinėjimas, diagnozė, būdinga pasirinkimų kupinam pasauliui, o gal gyvenimo būdas? Su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria žmogus, netoleruojantis tam tikrų maisto produktų grupių, ir kaip prisijaukinti šiuolaikinį pasaulį iš naujo?

Patirtimi ir patarimais dalinasi tinklaraščio "Viskas BE" įkūrėja Joana Šaulienė.

Visą straipsnį skaitykite čia.