Trinta moliūgų sriuba

12/18/2020

Trinta moliūgų sriuba - rudens klasika, kurią mėgstu ištisus metus, Ši versija be pieno produktų ir su netipiniu, be labai sveiku ingredientu. Jei jau keičiame receptą išimant kažką tipinio, keiskime į geriau, ar ne?

Ingredientų proporcijų tiksliai neužfiksavau, gaminant šį patiekalą visos turime nuojautą jų kiekiams, tad surašau orientaciniai.

Receptas


MUMS REIKĖS:

✔️ Moliūgas, nedidelis 1 vnt.

✔️Vidutinio dydžio bulvės, 3 vnt.

✔️Vidutinio dydžio morkos, 2 vnt.

✔️Svogūnas, 1 vnt.

✔️Druska, pipirai, bazilikas (pagal skonį).

✔️Kokosų pienas (skardinėse), 200 ml.

✔️Virintas vanduo, 400 ml.

✔️Maistinių mielių dribsniai. 2 v.š.

✔️Alyvuogių aliejus.


EIGA:

Moliūga supjaustau, išimu sėklas, nulupu, supjaustau kubeliais. Taip pat paruošiu ir bulves, morkas. Viską sudedu į indą kepimui, apibarstau prieskoniais, apšlakstau alyvuogių aliejumi ir kepu iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 40 minučių.

Kol kepa daržovės, keptuvėje pakepinu svogūna (su šiek tiek turimo aliejaus).

Keptas daržoves suberiu į puodą, užpilu vandeniu (karštu, užvirintu), kokosų pienu ir sublenderiuoju. Pagal skonį dar įberiu druskos ir pipirų, užkaitinu, kol užvirs. Tuomet išjungiu kaitrą, įdedu maistines mieles ir dar pamaišau, kol ištirps. Maistinės mielės suteikia šiek tiek sūrio skonio, o ir pasižymi visai puokšte naudingųjų savybių. 


🍒Jeigu vietoj moliūgo naudosite cukiniją, bus trinta cukinijų sriuba.

🍒Pateikiant galima įberti moliūgų seklų.

🍒Maistinės mielės ir kepimo mielės tai skirtingi produktai. Maistinių (neaktyvių) mielių galima įsigyti specializuotose parduotuvėse, pavyzdžiui, VEGGo shop, LIVIN, Tikra. 


Skanaus!