Troškinti šonkauliukai

09/16/2020

Visada maniau, kad skaniausi mano šonkauliukai tai troškinti barbekiu ir alaus padaže, kol į svečius nepasibeldė hipoalerginė dieta. Pabandžiau troškinti kiek kitaip, ir vuolia, naują patiekalo versiją puikiai įvertino visa šeima! Receptukas paprastut paprastutėlis, nereikalaujantis įmantrių ingredientų, o tikras skanumėlis. 

Receptas


Mums reikės:

✔️kiaulienos šonkauliukai, 1.5 kg;

✔️druska, pipirai, bazilikas, persiladas (pagal skonį);

✔️svogūnai, 2 vnt.;

✔️alyvuogių aliejus;

✔️balzamiko actas (pagal skonį, apšlakstymui);

✔️avižų kremas kulinarijai, 200 ml (kitur dar vadinama "stebuklėlė");

✔️bulvės, morkos garnyrui.

Eiga:

Šonkauliukai. Pamarinuoju šonkauliukus: apibarstau druska, pipirais, baziliku, apšlakstau alyvuogių aliejumi ir viską įtrinu. Sudedu į dubenį, apšlakstau balzamiko actu ir leidžiu šiek tiek pasimarinuoti (bent valandą).

Šonkauliukus lengvai apkepu keptuvėje (po 2-3 min. vienai pusei).Kitoje keptuvėje šiek tiek apkepu smulkintą svogūną (barstau druska, pipirais, baziliku).

Šonkauliukus troškinu daugiafunkciniame puode, bet taip pat galima troškinti ir uždarame inde orkaitėje ar net ant viryklės (maža kaitra): į puodą troškinimui dedu šonkauliukus, pabarstau svogūnais (kad visur pasiskirtsytų). Užpilu vandens tiek, kad apsemtų 2/3 turinio. Beriu dar druskos, pipirų, persilado, išmaišau. Troškinu 110 laipsnių temperatūroje 2 valandas. Likus 20 minučių įpilu avižų kremą, pamaišau, paragauju sultinį, jeigu trūksta skonio intensyvumo - įberiu prieskonių (druskos, baziliko, persilado). 

DaržovėsParuošiu kepimui bulves ir morkas:

Bulves (jeigu turiu šviežių) nuplaunu su šepetuku ar kempinėle, pjaustau norimais gabaliukais kepimui. Jeigu ne sezonas ir šviežių nėra - nulupu. Nuskutu ir gabaliukais supjaustau morkas. Sudedu daržoves į indą kepimui, apibarstau druska ir baziliku, lengvai apšlakstau alyvuogių aliejumi.

Kepu orkaitėje (180 laipsnių su vėjelio funkcija) 45 minutes.

Patiekalą pateikiu su mėgstamomis daržovėmis ar salotomis.

Viskas BE:

🔎BE pieno produktų.

Grietinėlės pakaitalas: avižų grietinėlė.


🍒 Avižų grietinėlės galite rasti RIMI, atskiruose šaldytuvuose, skirtuose sojos, kitiems produktams, keičiantiems karvės pieną, pieno produktų skyriuje. Taip pat ir Veggo Shop parduotuvėje. 

🍒Avižų grietinėlę labai lengva pasigaminti ir namie: receptas


Skanaus!