Receptai

Skanūs patiekalai, kai svečiuose hipoalerginė dieta


Prisipažinsiu, tikrai mėgstu skaniai pavalgyti, o ir terminui "sveika mityba" visuomet buvau neabejinga, tik visada maniau, kad skanių šedevrų gamyba namų virtuvėje - ne man. Dabar, pažiūrėjus į sukauptų hipoalerginių receptų knygelę jau drįsčiau ir suabejoti, ar tikrai ne man? 

Hipoalerginė dieta manyje spustelėjo kažkokį tai kūrybiškumo mygtuką. Po pirmojo recepto sekė antras, o po jo ir trečias. Tada pradėjau kelti sau iššūkius: jeigu tokie skanūs blynai be pieno, kiaušinių ir kviečių miltų, o tai pica jau nesigaus? O kaip gi tortas be šių produktų - misija neįmanoma? O hipoalerginė lazanija? Pasirodo viskas įmanoma ir netgi visai nesudėtinga.

Nesvarbu koks jūsų alergenas ir kiek jų, garantuoju, valgyti galima lygiai taip pat skaniai kaip ir anksčiau, tereikia šiek tiek kūrybiškumo, vengiamus produktus pakeisti skaniomis ir panašiomis maistinėmis savybėmis pasižyminčiomis alternatyvomis. O tada šiek tiek įgūdžių ir fantazijos sulipdant naujuosius produktus į receptą ir, prašau, virtuvė bus turtinga kaip visada. Netgi ne taip, bus ir dar turtingesnė!

Nutiko hipoalerginė dieta? Kviečiu pasižvalgyti po "Viskas BE" virtuvėje gimusių receptų knygelę.

Šioje skiltyje ne tik pasidalinsiu mano virtuvėje gimusiais receptais, bet ir tinklaraščiais bei profiliais socialiniuose tinkluose žmonių, kurie mane įkvėpė saviems receptams ar praturtino mūsų kasdienę virtuvę greitai, skaniai, išradingai pagamintais patiekalais (žinoma, be alergenų)!

Sveika mityba. Receptai socialiniuose tinkluose, tinklaraščiai. Rekomenduoju!


Kūrybiškumas ne visada dienos palydovas? Sekite tinklaraščius socialiniuose tinkluose, kuriuose artimi jūsų mitybos įpročiams receptai ir virtuvėje visuomet kvepės gardžiais patiekalais, nes idėjos visuomet bus po ranka.

Tinklaraščiai, asmeninės paskyros, kiti puslapiai socialiniuose tinkluose - mano įkvėpimo šaltiniai, kuriuose radau ne tik puikių receptų bei idėjų gardiems patiekalams.

Standartiniai patiekalai kitaip

Nustebsite kiek įprastų patiekalų galima pagaminti neįprastai, tai yra nenaudojant tipinių ingredientų, tokių kaip pieno produktai, kiaušiniai ar kviečių produktai.

O ar žinote, kad mityba be alergenų labiau artima veganiškiems mitybos įpročiams? Taip taip, jums nebūtina atsisakyti mėsos, jeigu ją mėgstate, bet veganų patiekaluose nerasite ir pagrindinių alergenų, tokių kaip pieno produktai, kiaušiniai. 

Jau ne kartą dalyvavau bendroje akcijoje instagram pavadinimu #veganiskasavaite, kur ne tik aš, bet ir daugybė talentingų maisto tinklaraštininkių kūrė patiekalų receptus būtent be didžiųjų alergenų. Kiek nuostabių patiekalų čia gimė!

Juos rasite: instagram-> #veganiskasavaite