Spaudoje


Publikacijos internete, straipsniai spaudai, interviu


Gurmaniški, bealergeniai, veganiški šaltibarščiai laidoje "Į sveikatą"


"Viskas BE" vasaros šaltibarščių desertas - laidoje "Į SVEIKATĄ", LRT. <Nuo 10 minutės>


Alergiško vaiko mityba, Mamyčių klubas renginio apžvalga

Mamyciuklubas.lt, 2021-07-08

Visai neseniai teko skaityti pranešimą kaip lektorei, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro "Vilnius sveikiau" organizuotame renginyje "Alergiško vaiko mityba".

Renginio metu vaikų alergologė Ieva Adomaitė dalinosi daugybe įdomių faktų, ką turėtume žinoti apie alergiją maistui, o iš praktinės pusės, kaip prisijaukinti apsilankiusią namuose alergiją maistui, dalinausi ir aš. 

Džiaugiuosi "Mamyčių klubas" iniciatyva suguldyti svarbiausius šio renginiu metu pasakytus faktus suguldyti į informatyvų straipsnį ir labai kviečiu paskaityti, jeigu nedalyvavote renginyje ar neturėjote galimybės peržiūrėti video įrašo. 

Nuorodą į straipsnį rasite: čia.

Renginio pranešimų video įrašą peržiūrėti galima: čia.

Trinti veganiški šaltibarščiai be alergenų, receptas

Livinn.lt, 2021-06-01

Džiaugiuosi garsiai, mano receptas svečiuojasi kito portalo gana solidžioje receptų knygoje. Be galo smagu palikti Viskas BE pėdelę su receptu be didžiųjų alergenų sveikų produktų lyderio portale Livin.

O ar bandėte kada būtent trintus šaltibarčius? Man teko ragauti viename Vilniaus restoranų - paliko tokį įspūdį, kad gimė ši, sakyčiau ir gana paprasta, bet kartu ir gurmaniška šaltibarščių versija. Didžiausias privalumas, kad mano mažoji, kuri paprastai išrinktų žalumynus iš lėkštės - trintą jų versiją suvalgė visą ir dar pakartojo. 

Rekomenduoju!

Receptą rasite: čia.

Būk savimi! Įkvepianti antraštė ir įkvepiančios asmenybės apie skirtingus mitybos pasirinkimus

Livinn.lt, 2021-06-01

Interviu apie mitybos įpročius be alergenų.

Livin - mano akimis lyderiai Lietuvoje, kurių asortimente kažką sau suras kiekvienas: veganas, keto, vegetaras ir net mitybos šalininkas, kur viskas be glitimo, cukraus ar alergenų. 

Šiame straipsnyje interviu su įvairių aukščiau paminėtų mitybų atstovėmis, žinomomis tinklaraštininkėmis, apie mitybos pasirinkimus, patirtis susidraugaujant bei pasirinkimų teikiamas naudas. Malonu būti tokioje stiprioje draugijoje, kviečiu paskaityti!

Straipsnį skaitykite: čia

Norint kažką atrasti, nereikia bijoti prarasti. Interviu portale 15min.lt

15min.lt, 2021-01-28

E-knygos "Meniu idėjų gidas" debiutas spaudoje. 

Apie pirmąjį šoką, kai iš kasdienio raciono buvo pašalinti beveik visi kasdieniai maisto produktai, atrastus naujus mitybus įpročius, iš dalies netgi artimus veganiškai mitybai (pagrindiniai alergenai, tokie kaip kiaušiniai, pieno produktai - didžioji dalis gyvūlinės kilmės produktų), pomėgį domėtis sveikų produktų įvairove tradicinėse ir nišinėse sveikų produktų parduotuvėse bei dėlioti skanų ir įvairų meniu. Hipoalerginės dietos dėka gimė ne tik tinklaraštis, bet ir asistentas, kuris ruošia individualias meniu receptų be alergenų idėjas, padeda susirinkti produktų krepšelį be alergenų ir prisijaukinti mitybos įpročius be jų. 

Straipsnyje 15min.lt mažytis fragmentas e-knygos "Savaitė be alergenų" idėjos - receptų idėjų rinkinys dienai be alergenų (knygoje - savaitė).

E-knygoje pateikiamas ne tik receptų sąrašas savaitės meniu: bet ir išsamus produktų sąrašas bei nuorodos, kur juos įsigyti. 

Daugiau apie e-knygą: "Savaitė be alergenų".

Straipsnį skaitykite: čia

Veganė, kuri valgo mėsą? Interviu portale DELFI

Delfi.lt, 2021-01-22

Pažintį su hipoalergine dieta pavadinčiau atradimu, tikrai ne praradimu. Pirmasis šokas ir klausimas sau "o tai ką dabar valgyti" paskatino pažiūrėti į kasdienę mitybą kitu kampu. Iš mitybos ne savo noru pašalinus didžiąją dalį augalinės kilmės produktų (alergija maistui iš mūsų raciono eliminavo pieno produktus, kiaušinius, kviečių produktus ir dar nemažai kitų (pirminis mūsų alergenų sąrašas čia), atsirado vietos naujiems, skaniems, sveikiems atradimams. 

Apie tą pirmąjį šoką, skanius ir sveikus atradimus, pažintį su veganiška mityba ir savo pėdelę šioje bendruomenėje,  dalyvavimą akcijoje "veganiška savaitė", veganiškų receptų kūrybą bei pažintį su nuostabiomis tinklaraštininkėmis - receptų kūrėjomis bei bendrus iššūkius. 

Kas nutinka, nutinka ne veltui. Džiaugiuosi atradusi sveikesnius mitybos įpročius, sveikus produktus ir eksperimentus su jais, pažintį su įdomiomis asmenybėmis. Šis tinklaraštis gimė įkvėptas visos tos kelionės ir, tikiuosi, man pavyksta juo ištransliuoti tą pozityvią energiją bei visus atradimus ir jums. 

Straipsnį skaitykite čia.

Veganiškas bulvių plokštainis. Receptas 15min.lt

15min.lt, 2021-01-21

Smagu, kai skanios idėjos iškeliauja už tinklaraščio ribų, o ypač į spaudą!

Kartu su kitomis tinklaraštininkėmis reguliariai dalyvauju akcijoje "Veganiška savaitė". Jos metu receptų kūrėjai dalinasi patiekalų idėjomis akcijos tema, receptais dalinamasi instagrame po grotažyme (angl. hashtag) - #veganiskasavaite. 

Iniciatyva skirta veganiškų patiekalų kūrybai įvairiomis temomis, na, o mums, draugaujantiems su sąvomokis hipoalerginė dieta, alergija maistui ar maisto netoleravimas - šie patiekalai tikras atradimas, nes augalingai reiškia be pieno, pieno produktų, be kiaušinių. O juk tai dažniausi tipiniai alergenai, ar ne? Džiaugiuosi priklausydama šiai kūrėjų komandai, dar labiau džiaugiuosi, kad akcija pastebėta ir didžiųjų naujienų portalų.. 

Receptas, kurio augalinė versija straipsnyje: čia.

Straipsnį skaitykite čia.

DELFI. Apie tinklaraštį, mūsų istoriją, su kokiomis kliūtimis susidūrėme mes bei susiduria dažna mama

Delfi.lt, 2020-11-15

Interviu portale DELFI, skirtas rubrikai "Esu mama - tinklaraštininkė".

Viskas apie gyvenimo etapą, paskatinusį kardinaliai pakeisti mitybos įpročius, praradimus, atradimus ir  norą visa tuo pasidalinti viešame dienoraštyje internete  - tinklaraštyje "Viskas BE".

Alergija maistui ir hipoalerginė dieta - sąvokos, kurias vis dažniau išgirsta mamos. Manoji patirtis buvo tokia stipri, kad maniau surašysiu ją į knygą. Knyga negimė, tačiau gimė šis tinklaraštis, kurio tikslas pasidalinti tais mažais atradimais, rasta informacija, patirtimi, įkvėpti ir kartu suburti į bendruomenę. 

Visą straipsnį skaitykite čia

Kaip gimė tinklaraštis Viskas BE - interviu portale lrytas.lt

Lrytas.lt, 2020-09-05

Interviu portale lrytas.lt apie pažintį su sąvokomis alergija maistui, maisto netoleravimas, hipoalerginė dieta. 

Priežastys, paskatinusios įkurti tinklaraštį "Viskas BE" ir suburti bendraminčių bendruomenę. 

Kodėl žodžių junginys "Viskas BE"? Jis taikliausiai apibūdina mitybis įpročius draugystės su hipoalergine dieta: mityboje tik VISKAS BE: be kiaušinių, be pieno produktų, be kviečių, be sojos produktų, be riešutų.. sąrašas buvo ilgas! Mūsų pradinį alergenų sąrašą rasite čia.

Visą straipsnį skaitykite čia.

Viskas BE straipsnio publikacija DELFI: 7 įpročiai, palengvinsiantys kasdienybę, jei svečiuose - alergija maistui

Delfi.lt, 2020-08-23

Straipsnio publikacija portale DELFI: iš patirties susidėliojęs patarimų rinkinys, įpročių ABC, kurie palengvins kasdienybę susidūrus su sąvokomis alergija maistui, maisto netoleravimas, hipoalerginė dieta. Šie patarimai praktiškai pritaikomi ir tiesiog keičiant mitybos įpročius, ieškant sveikesnio gyvenimo būdo. 

Labai džiugu, kad patarimų rinkinys pasirodė vertas pasidalinimo ir su didžiojo naujienų portalo DELFI skaitytojais. 


Visą straipsnį skaitykite čia.