Spaudoje

Kaip gimė tinklaraštis Viskas BE - interviu portale lrytas.lt

Lrytas.lt, 2020-09-05

Visuomet sveiku gyvenimo būdu besidomėjusi Joana Šaulienė nesitikėjo, kad penkių mėnesių dukra Tėja išgirs diagnozę - alergija daugybei kasdieninių produktų. Kadangi vis dar pati žindė dukrą, teko susiimti ir dietos laikytis kartu su dukra. Taip gimė tinklaraštis "Viskas BE", kuriame Joana dalijasi ne tik receptais, bet ir praktiškais patarimais, kaip išgyventi be pieno, kiaušinių ar kitų daugeliui įprastų produktų. 

Kaip ir kodėl atsirado tinklaraštis "Viskas BE"? - Visada laikiau save gana stipria asmenybe, kuri jei jau kažko imasi, tai siekia maksimalaus rezultato, priima iššūkius. Tai kalbant apie juos, paskutinysis, kurį į mūsų šeimą atsinešė gimusi Tėja, buvo toks stiprus, kad, pamaniau: va, šis tai vertas knygos. Knyga negimė, bet gimė tinklaraštis (juokiasi). 


Kodėl pasirinkau žodžių junginį "Viskas BE"? Nes jeigu manęs būtumėte paklaususi apibūdinti dviem žodžiais mitybos įpročius keletą mėnesių atgal, tai jie ir būtų - viskas be.

Visą straipsnį skaitykite čia.


Alergija ar maisto netoleravimas - ne nuosprendis: 7 įpročiai, palengvinsiantys kasdienybę

Delfi.lt, 2020-08-23

Duonos ir žaidimų! Kadaise sueiliavo romėnų poetas Juvenalis. Skambi frazė, gimusi dar antikos laikais, puikiai atspindi žmonijos poreikius ir šiandien. Tiesa, poreikiai išliko panašūs, bet pasiūla išaugo iki ribų, kurias diktuoja tik žmogaus fantazija. 

Gyvename laikmetyje, kur pramogų pasirinkimas iki mėnulio ir atgal, o maisto produktų įvairovė parduotuvėse lepina ir pačius išrankiausius, kaip ir gardžių patiekalų pasirinkimas restoranuose, pristatančiuose įvairiausias pasaulio virtuves. Dažnas iš mūsų net ir nesusimąstytume, kokį platų pasirinkimą mums suteikia šiandieninis pasaulis, jei kas nors į šį pasirinkimą nepasikėsintų.

Ar tik ne alergiją maistui turėjo omenyje Henris Deividas Toro, rašydamas: "...žmonijos geradariu bus laikomas tas, kuris išmokys žmogų tenkintis labiau nekaltu ir sveikesniu maistu"? Alergija maistui - madingas išsisukinėjimas, diagnozė, būdinga pasirinkimų kupinam pasauliui, o gal gyvenimo būdas? Su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria žmogus, netoleruojantis tam tikrų maisto produktų grupių, ir kaip prisijaukinti šiuolaikinį pasaulį iš naujo? 

Patirtimi ir patarimais dalinasi tinklaraščio "Viskas BE" įkūrėja Joana Šaulienė.

Visą straipsnį skaitykite čia.